Клучен меч за титулата во Премиер лигата, Спарта Прага не смее да киксне

1010 Тотенхем – Манчестер сити (21 ч.)

На гостите им е потребна победа за да може во последното коло да планираат прослава на нова шампионска титула. Сепак и Тотенхем има свои калкулации зато што лондонската екипа уште има теоретска шанса да се бори за позиција која води во Лигата на шампиони за следната сезона.

Нема веќе што да се калкулира и тука ќе има погодоци.

Предлог тип: 2+I & 4+ (2.14)

 

1302 Реал Мадрид – Алавес (21:30 ч.)

Реал Мадрид на свој терен доминира и освои 47 од максималните 51 бод, па Алавес нема што да бара на „Сантијаго Бернабеу“. Ова е меч кој не решава речиси ништо и ќе се игра без притисок од двете страни, што е предуслов да има возбудувања и погодоци.

И традицијата меѓу овие два тима најавува дека ќе има погодоци, и тоа во двете полувремиња.

Предлог тип: 1-3 I & 1-3 II (1.81)

 

1303 Жирона – Вилјареал (22 ч.)

Жирона го прослави пласманот во Лигата на шампионите, додека Вилјареал ќе заврши на средината од табелата. Ова е дуел на два тима коишто негуваат офанзивен фудбал, играат без многу калкулации, па не е чудно зошто Жирона на пет од последните шест дуели одигра ГГ3+. Слична е ситуацијата и со Вилјареал, па головите на двете страни не треба да изостанат.

Предлог тип: ГГ3+ (1.59)

 

3402 Спарта Прага – Острава (19:30 ч.)

Спарта Прага е лидер во првенството на Чешка и едноставно на свој терен не смее да киксира, посебно против ривал како Острава, кој заостанува дури 35 поени. Во последните 10 меѓусебни дуели, Спарта Прага има осум победи и само две нерешени. Најчесто тоа се дуели на кои се постигнуваат од два или повеќе погодоци

Предлог тип: 1-1&2+ (1.86)

 

1241 Ренџерс – Данди (20:30 ч.)

Ренџерс ја загуби битката за титулата откако во минатото коло во директен дуел загуби од Селтик со 2:1. Сепак, кога игра на свој терен, Ренџерс атакува на победа за да ги израдува своите фанови.

Во последните девет дуели Ренџерс против Данди има осум победи и едно реми и јасно е кој е фаворит за победа.

Предлог тип: 1-1 & ГГ (2.85)

 

 

- Оглас -

Најнови вести