Коефициенти помеѓу 1.95 и 2.80 за фудбал и кошарка во Квотите на денот на Sport Life (Фото)

Пет натпреври со квоти помеѓу 1.95 и 2.80 се дел од понудата со Квотите на денот во Sport Life за недела. Предлозите искомбинирани на ист тикет прават вкупна квота од 54.8.

Ефикасен фудбал се очекува на дуелот помеѓу Генк и Гент. Понудената квота од 2.05 ќе биде добитна ако двете екипи постигнат барем по еден гол, но и ако голови има во двете полувремиња.

Молде е фаворит во дуелот против Викинг, па доколку победи во меч на кој ќе бидат постигнати помеѓу три и пет гол, неверојатната квота од 2.80 ќе биде добитна.

Квотата од 1.95 за мечот помеѓу Мец и Ст. Етјен ќе биде добитна само ако домашните имаат водство на полувреме или победат на крајот од натпреварот.

Голови се очекуваат и во Бергамо, на мечот помеѓу Аталанта и Фиорентина. Квотата од 2.45 ќе биде добитна само ако Фиорентина постигне најмалку два гола, но и домашните ако постигнат барем еден гол.

Последниот натпревар од Квотите на денот е кошаркарското Ел класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид. Понудената квота за овој натпревар е 2.00, а ќе биде добитна само ако „каталонците“ имаат водство на полувремето.

 

- Оглас -

Најнови вести