Кога ќе добие шанса, не простува: нов гол на Миовски (Видео)

Македонскиот репрезентативен напаѓач Бојан Миовски, попладнево го постигна својот 16-ти гол сезонава во шкотската Премиер лига, погоди за водство на Абердин од 3-0 на гостувањето кај Хибернијан.

Со ова, Миовски го повтори својот голгетерски биланс од минатата сезона во Шкотска, а со победата, Абердин се искачи на прво место во плејаутот и не е загрозен од испаѓање.

Погледнете ја убавата реализација на штипјанецот во дресот на Абердин:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести