Кога политиката се меша во фудбалот – Претседателот на Бразил ќе прави нов тим, ако Кариоките ја бојкотираат Копа Америка

По многу перипетии државниот врв даде согласност Бразил да биде домаќин, но стандардните репрезентативци не сакаат да играат

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *