Кој ќе го замени Бензема во Реал? Перес има долг список на желби

Кој ќе го замени Карим Бензема во нападот на Реал Мадрид? Ова прашање си го поставуваат сите навивачи на “кралскиот“ клуб, но и воопшто сите љубители на фудбалот.

Бензема после 14 години си замина од Реал Мадрид и кариерата ќе ја продолжи во Ал-Итихад во првенството на Саудиска Арабија, иако сите очекуваа дека ќе остане на “Сантијаго Бернабе“ и тука ќе ја заврши фудбалската кариера.

Секако најголеми желби се Халанд и Мбапе, но речиси е невозможно Реал да ги ангажира во летниот преоден рок. На врвот на листата е и Хари Кејн од Тотенхем, а доколку “кралевите“ не успеат да го ангажираат ниту англичанецот, тогаш сите сили ќе бидат насочени кон Виктор Осимен, Лаутаро Мартинес и Душан Влаховиќ.

- Оглас -

Најнови вести