Кој очекуваше ваков дебакл на Лисиците? Њукасл го здроби Лестер, по 20 години пак постигна четири гола на гости

Црно-белите приредија првокласна сензација со триумф од 4:2 против фаворизираниот домаќин и си обезбедија опстанок во Премиерлигата

Слични вести...