Кој оди понатаму, примамливи се квотите и за Челзи и за Борусија! (Фото)

Бенфика е апсолутен фаворит за пласман во четвртфиналето на Лигата на шампионите, поради победата од 2-0 на гостувањето кај Клуб Бриж во првиот дуел, но многу интересно ќе биде да се види кој ќе оди понатаму од другиот вечерашен пар, Челзи – Борусија Дортмунд.

Според квотите во Sport Life, германскиот тим е фаворит, и квотата дека Борусија ќе оди понатаму е 1.70, додека за лондонските Сини е 2.10. Првиот меч им припадна на Милионерите со 1-0, па двете опции се отворени на реваншот.

Што се однесува до квотите за европски првак, главни фаворити се Манчетер сити, Баерн Минхен, Реал Мадрид и Наполи, а најмали шанси му се даваат на Бриж.

- Оглас -

Најнови вести