Која е дамата во чие друштво Белингам го гледаше мечот Реал Мадрид – Селта? (Фото)

Џуд Белингам не беше во составот на Реал Мадрид за првенствениот натпревар против Селта Виго (4-0), поради црвениот картон кој го доби на дуелот на „Местаља“ кога не му беше признат погодок за победа.

Тој во ложата на „Сантијаго Бернабе“ беше во друштво на една дама, па многумина се запрашаа која е таа. Сите беа изненадени кога дознаа дека се работи за неговата мајка, а никој не би рекол дека таа има 55 години.

- Оглас -

Најнови вести