Конте сакаше да му честита на неговиот играч, но остана здрвен (Видео)

Серијата од три порази во Премиер лигата, Тотенхем ја прекина на најтешкиот терен, кај шампионот Манчестер сити. Лондонскиот тим победи со 3:2 и тоа благодарение на голот на Хари Кејн во 95 минута од мечот.

По средбата, тренерот на Тотенхем Антонио Конте беше пресреќен и трчаше од фудбалер до фудбалер да им честита на своите момци. Сепак, италијанскиот стратег во еден момент остана здрвен и збунет.

Конте тргна да го прегрне Пјер-Емил Хојбјерг, а овој беше свртен со грб и едноставно го остави тренерот „во прашалници“ затоа што го изигнорира и воошто не се поздрави. Реакцијата на Конте е хит.

https://twitter.com/i/status/1495133511510118402

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести