Кошаркар на Барселона го има заразено Ѓоковиќ со коронавирус? (Фото)

Новак Ѓоковиќ на 16-ти декември бил позитивен на коронавирус, и благодарение на тоа бара влез во Австралија без доказ за вакцинација, а големи се шансите да бил заразен од некој кошаркар на Барселона.

Најдобриот светски тенисер во Белград на 14-ти декември го следеше мечот од Евролигата помеѓу Црвена ѕвезда и Барса, а после средбата се поздрави и се сликаше со неколку ѕвезди на Каталонците како Миротиќ, Курич и Хејс Дејвис.

Американецот Хејс Дејвис е најсомнителен, бидејќи тој после мечот дозна дека е позитивен на Ковид-19.

- Оглас -

Најнови вести