Кошарката како ракометот – Заврши првенството без шампион и испаѓање од Првата лига

Од Федерацијата објавија дека со одлука на Управниот одбор се прекинува шампионатот без првак, а Лигата ќе се игра во проширен состав од идната сезона.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *