Косоваре им донесе нова мундијалска бронза на Швеѓанките (Видео)

Репрезентацијата на Шведска по четврти пат освои бронзен медал на Светско првенство во фудбал во женска конкуренција. Денеска Швеѓаните во битката за третото место, ја совладаа домашната Австралија со 2-0, со головите на Фридолина Ролфо од пенал и Косоваре Аслани.

Убавиот гол на Аслани со кој беше потврдена победата, може да го погледнете ТУКА.

Финалето се игра утре, а во него се среќаваат Шпанија и Англија.

- Оглас -

Најнови вести