Ковачиќ заборави дека е играч на Сити, го прослави голот на Челзи за 4-4?! (Видео)

Една снимка од трибините на „Стемфорд бриџ“ е меѓу главните теми денеска во Англија затоа што наводно докажува дека Матео Ковачиќ го прославил голот на Кол Палмер од пенал, со кој Челзи изедначи против Манчестер сити на 4-4.

Ковачиќ од 2018 до 2023 играше за Челзи, а летоска се пресели во Сити.

На снимката се гледа како Ковачиќ ја стиска во тупаница левата дланка како да слави по голот кој го прими неговиот тим. Фановите на Сините го величат Хрватот.

Погледнете и проценете дали осумката на Сити навистина славеше:

- Оглас -

Најнови вести