Крос: Нема да ги гледам полуфиналињата, не може да бидат поквалитетни од Шпанија – Германија

Во својот поткаст Einfach mal Luppen, Тони Крос изјави дека нема да ги гледа полуфиналните натпревари на ЕВРО 2024 бидејќи верува дека нема да има натпревари поквалитетни од оној меѓу Германија и Шпанија во четвртфиналето.

Инаку, штотуку заврши неговата беспрекорна кариера како професионален фудбалер, а Тони сè уште не се чувствува како поранешен фудбалер.

„Подоцна, кога ќе почнат подготовките и сезоната, ќе сфатам дека сум пензиониран, сега и онака ќе бев на одмор. Уште имам чувство на тага по елиминацијата од Шпанија“, рече Крос.

- Оглас -

Најнови вести