Крвнички старт го одбележа стартот во Франција (Видео)

Олимпик Лион со 2:1 го победи Ажаксио во првиот меч од новта сезона во француското првенство. Сите три погодоци беа постигнати во првиот половина час од средбата.

Тете ги доведе домаќините во водство во 12 минута, а Лаказет од пенал зголеми на 2:0. Во 27 минута, гостите беа во напад, а голманот на домаќините Ентони Лопес направи тежок фаул.

Сакајќи да стигне прв до топката, Лопес го фаулираше противничкиот играч и беше досуден пенал за гостите, кој подоцна беше претворен во гол за 2:1. До крајот на првото полувреме, и гостите заработија црвен картон, а до крајот на средбата немаше погодоци и трите бода останаа за Олимпик Лион.

- Оглас -

Најнови вести