Квартет фаворити има во понудата на Spor Life во 1/16 средби од Купот на Македонија

Од 15 часот се играат средбите од шеснаестфиналето во Купот на Македонија, а во понудата на Sport Life можете да одиграте четири средби кои доколку ги искомбинирате, ќе добиете квота од 2.23.

Шкендија гостува кај Караорман, Вардар кај Каменица Саса, Академнија Пандев ќе се соочи на гости со Тетекс, исто како и Тиквеш 1930, кој силите ќе ги одмери против Кожуф.

Вардар не би требало да има проблеми против Каменица, а за триумф на нашиот најтрофеен клуб квотата изнесува 1.34, додека за „два во два“ таа изнесува 2.01.

- Оглас -

Најнови вести