Квотите кои може да ви го разубават денот носат вкупен коефициент од 46.8

Комбинација од четири фудбали и една кошарка ги сочинуваат денешните Квоти на денот, а ако сите пет предлози ги одиграте на еден тикет, ќе добиете вкупен коефициент од 46.8.

Грузија е домаќин на Шкотска во меч кој нема големо значење, па ќе се игра без притисок и тоа треба да е најава за погодоци, и тоа од 1-3 во двете полувремиња, што носи квота од 2.15.

Во кошаркарската Евролига, Милано е домаќин на Анадолу Ефес и тука италијанскиот тим е голем фаворит, па би требало да води на полувреме и да се радува на крајот. Оваа комбинација вреди коефициент 2.15.

Црна Гора во Подгорица игра против Литванија и тука домашната селекција ја има фаворитската улога. Црна Гора да постигне барем еден гол во двете полувремиња носи коефициент од 2.25.

Босна и Херцеговина не треба да загуби на гости кај Луксембург во меч на којшто ќе има минимум два погодока ако сакаме квотата да биде квотата од точно два.

Венецуела и Еквадор ќе играат во квалификациите за СП 2026 и тука играта е да има повеќе погодоци во второто полувреме, а квотата за тоа е 2.25.

- Оглас -

Најнови вести