Квоти на денот: Јуве и Барса ќе газат со новите игри во Sport Life, ќе се разбуди и шампионот на Италија (Фото)

Трите големи гиганти на европскиот фудбал, Јувентус, Барселона и Интер треба да победат за добитни Квоти на денот во Sport Life, а трите варијанти што се предлог за денеска се со вкупен коефициент од 11.2.

Јувентус е голем фаворит против Венеција и предлог е да се одигра дека Старата дама ќе постигне од 1-3 гола во двете полувремиња, игра што од неодамна е новитет во Sport Life.

Коефициентот е одличен и изнесува 2.10 со Квоти на денот во Sport Life.

Интер нема избор освен да го победи Удинезе на гости, ако сака да остане во трката за Скудетото со Милан и предлог е да се одигра 2&1+прво полувреме со квота 2.05.

Барселона веќе има три порази по ред на домашен терен што е за првпат во историјата на клубот во иста сезона и не смее да си дозволи нов кикс против Мајорка.

Предлог е да се одигра дека Барса ќе даде најмалку еден гол во првото полувреме и барем три на мечот, или Т1&1+I&T13+ со коефициент од 2.60.

Трите натпревари можат да се играат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите останати игри во понудата од билтенот и дневниот додаток на обложувалницата.

- Оглас -

Најнови вести