Квоти на денот: Ќе има голови во финалето во Лигата на Европа, за добивка клучни се и баражите (Фото)

Квотите на денот на Sport Life се во знакот на финалето во Лигата на Европа меѓу Ајнтрахт Франкфурт и Глазгов ренџерс вечерва од 21 часот во Севилја, а за добитен тикет со коефициент 9.16 клучни се и двата бараж-дуели во Италија и во Англија.

Првиот предлог за денеска во Квоти на денот е да се одигра 1-3 гола во двете полувремиња на стартниот дуел од бараж-двомечот за пласман во Серија А меѓу Бреша и Монца.

Двете екипи вечерва го почнуваат полуфиналниот двомеч и за играта 1-3I&1-3II коефициентот е 2.20.

Бараж се игра и во Англија, Нортхемптон му е домаќин на Мансфилд во реваншот за влез во Лига 1, а предлог е да се одигра 1Х&0-3 со коефициент од 1.85.

Првиот меч го доби Мансфилд со 2:1, па вечерва ќе се решава за пласман во финалето и меч на „Вембли“ за пробив еден ранг погоре во англиските лиги.

Шлагот на тортата денеска е финалето во Европа Лигата, а на дуелот меѓу Ајнтрахт и Глазгов ренџерс примамливо изгледа комбинацијата на голови, 1+I&3+ со квота 2.25.

Сите три натпревари може да се одиграат на ист тикет и имаат вкупен коефициент од 9.16 во Sport Life, a можат да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток на обложувалницата.

 

 

- Оглас -

Најнови вести