Квоти на денот: Во Англија денеска се игра на гостите, во Турција на голови

Новиот трилинг фудбалски натпревари во стандардната содржина на Sport Life со Квоти на денот денеска е микс од англиско-турски натпревари со вкупен коефициент од 10,4.

Првиот меч се игра од 16 часот во Чемпионшип лигата во Англија, а предлог е да одиграте дека Вест Бромич албион ќе го победи Дерби каунти на гости и дека ќе има барем еден гол во првото полувреме.

За играта 2&1+прво полувреме коефициентот е 2.30, а и останатите две квоти се над два во Sport Life.

Во многу интересен меч во Турција, Коњаспор, кој е хит во првенството, ќе му биде домаќин на шампионот Бешикташ од 18 часот и предлог со Квоти на денот е да одиграте 1-3I&1-3II со коефициент 2.10.

Последниот натпревар од 19-тото коло во Премиер лигата се игра вечерва, од 21 часот, на „Сент Џејмс парк“ и Њукасл му е домаќин на Манчестер јунајтед.

Гостите се фаворити, па може да се одигра варијанта на голови Т21+I&1+II со коефициент 2.15 во Sport Life.

Сите три меча може да се одиграат на ист тикет или да се комбинираат со сите останати игри во билтенот и дневниот додаток на Sport Life.

 

 

- Оглас -

Најнови вести