Квоти на денот во знакот на домаќините и головите

Петочното издание на Квоти на денот од богатата понуда на Sport Life ни носи три нови натпревари, кои доколку ги искомбинирате, ќе добиете коефициент од 11.8.

Арсенал е домаќин на Астон вила, а на играта понудена е домашна победа и да видиме најмалку еден гол во второто полувреме, додека квотата за такво нешто изнесува 2.55.

Во Серија А играат Торино и Џенова, а коефициентот од 1.90 е понуден за тоа да видиме по еден гол во двете полувремиња.

Триото натпревари од оваа понуда ги комплетираат Мајнц и Аугсбург, каде што исто така се бара домашен триумф и да видиме од два до пет погодоци во текот на сите 90 минути.

- Оглас -

Најнови вести