Квотите на денот нудат пет меча од пет различни земји и убав вкупен коефициент

Денешните Квоти на денот се комбинација од пет меча во пет различни земји, а ако сите комбинации ги одиграте на еден тикет заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 34.93.

Твенте е домаќин на Телстар во Холандија и тука домаќините се апсолутни фаворити, па затоа се игра дека Твенте уште на полувремето ќе води, а ќе слави и на крајот во меч на кој ќе има од 2-5 гола. За играта 1-1&2-5 коефициентот е 2.15.

Фактот дека играат пред своите навивачи треба да го искористи и Ле Авр против Сошо, па тука се одчекува домаќините да не загубат во средба на која ќе има од 2-4 погодоци. За 1Х&2-4 квотата е 2.15.

Бредфорд игра против Рочдејл во четвртата англиска лига и тука домаќините да победат во меч на кој ќе има барем еден гол во вториот дел носи квота од 2.15.

Интересно ќе биде во Холандија, каде што Спарта го пречекува ПСВ. На овој меч убаво е да се одигра на голови, а за играта 1-3 I & 1-3 II се дава квота од 1.90.

Интер е голем фаворит за победа против Парма во Купот на Италија, па освен сигурен „кец“, Нераѕурите треба да бидат расположени за погодоци и да постигнат најмалку три за да биде погодена квотата од 1.85.

- Оглас -

Најнови вести