Квотите на ден се движат од 2.10 до 2.70 и се екстра интересни

Мечевите од Европското првенство, зачинети со еден дуел од Копа Америка се на денешното мени во Квоти на ден. Словенија и Србија ќе ираат во меч кој им значи „останување во живот“ кога се работи ЕП.

Со 2.50 квота се вреднува комбинацијата Србија да постигне барем еден погодок во првото полувреме, а до крајот на средбата Србите да имаат постигнато најмалку два поодоци во мрежата на противникот.

Комбинацијата Србија да не загуби, а двете репрезентации да постигнат гол е со квота од 2.40.

Англија е фаворит и треба да победи против Данска, а освен „двојката“ потребно е да биде постигнат и еден погодок во второто полувреме, за да биде добитна квотата од 2.10.

Дербито на денот се игра меѓу Шпанија и Италија, па за селекции кои имаат одличен напад очекувано е да има погодоци на двете страни, но и во двете полувремиња. Оваа комбинација е со коефициент 2.70.

Ноќеска започнува и Копа Америка, односно континенталното натпреварување во Јужна Америка. Ќе играат Аргентина и Канада, а Гаучосите се тие кои треба да напаѓаат и постигнуваат погодоци. Се очекува Аргентина да постигне од 1-3 гола во првото и 1-3 гола во второто полувреме, комбинација која е со квота од 2.10.

- Оглас -

Најнови вести