Квотите на ден се со вкупен коефициент од „четири кеца“

Во фокусот на денешните Квоти на ден е трката за титулата во Премиер лигата, па на понудата ги има и Ливерпул и Манчестер сити.

Ливерпул гостува кај Њукасл, а опцијата која ја нудат во Sport Life е победа на гостите во меч на кој ќе има од два до пет погодоци, што носи коефициент од 1.90.

За Лидс – Манчестер сити опцијата секако е триумф на Граѓаните со тоа што гостите треба да постигнат барем три погодоци и тоа е квота од 2.25.

Третиот пар од денешната понуда е Борусија Дортмунд – Бохум. Тука се очекува сигурен триумф на домаќините во меч со барем три гола, па понудата е 1-1&3+ за квота од 2.60.

Ако се одлучите да ги одиграте сите три меча од Квоти на ден, вкупниот коефицинет ќе ви донесе димболични четири кеца, односно квота од 11.11.

- Оглас -

Најнови вести