Квотите на денот доаѓаат од ЛШ, ЕВРО 2024, Копа Америка и од Бразил

Квотите на денот кои ги нуди Sport Life за денеска прават вкупен коефициент од точно 57.46 и вреди сериозно да се разгледаат и да се употребат.

Првиот предлог доаѓа од дуелот меѓу Хамрун Спартанс и Линколн Ред Импс од квалификациите за ЛШ. Домаќинот од Малта е фаворит против ривалот од Гибралтар, а треба да постигне најмалку два гола, од кои барем еден во првото полувреме.

За дуелот на Викингур и Шемрок, квотата на денот од 2.10 е за играта дека барем во едно од двете полувремиња двата тима ќе дадат гол.

Следува полуфиналето на ЕВРО 2024, мечот меѓу Шпанија и Франција, каде што опцијата е дека ќе има победник во регуларниот тек и дека ќе биде постигнат барем еден погодок во првото полувреме. За ова квотата на денот е 2.30.

Аргентина е фаворит против Канада во полуфиналето на Копа Америка, а се нуди квота 2.35 доколку Аргентинците победат и падне по еден гол во двете полувремиња.

Петтиот предлог доаѓа од второлигашкото друштво на Бразил, на мечот Мирасол – СЦ Бразил да биде постигнат најмалку еден, а најмногу три гола во двете полувремиња.

 

- Оглас -

Најнови вести