Квотите на денот ги фаворизираат домаќините ѝ се за чиста десетка

Новите три натпревари од редовната содржина на Sport Life, Квоти на денот прават вкупен коефициент од 10.11.

Арсенал го пречекува Лидс јунајтед, а за триумф на домаќининот и најмалку три погодоци, има коефициент од 2.05. Додека, пак, Баерн Минхен ќе го пречека Штутгарт а исто така за домашен триумф, но и двата тима да дадат по еден гол, има коефициент од 2.35.

Во големото мадридско дерби, Атлетико ќе го дочека Реал, а за „јорганџиите“ да не загубат, односно да видиме еден гол во првото полувреме, има понудено квота од 2.10.

 

- Оглас -

Најнови вести