Квотите на денот носат „златна десетка“

Најинтересниот фудбалски ден е пред нас, а од Sport Life ги понудија новите Квоти на денот, кои што ако се искомбинираат меѓусебно носат 10 коефициент. И и повеќе од очекувано е дека акцентот е ставен на овие големи дербиња, а првото од нив е ни помалку ни повеќе, Ел Класико.

Доколку сметате дека Барселона и Реал Мадрид ќе постигнат од еден до три погодоци во двете полувремиња на вашиот тикет ќе додадете квота од 2.00.

На големото англиско дерби, каде што се среќаваат Манчестер јунајтед и Ливерпул понудено е дека двата тима ќе постигнат најмалку по еден погодок во едно од двете полувремиња, а коефициентот за такво нешто е 1.90.

Интер и Јувентус играат во Италија, а издвоен е коефициент од 2.70 за тоа дека домаќините ќе стрелаат најмалку еднаш во првото полувреме, односно два пати во текот на сите 90. минути.

- Оглас -

Најнови вести