Квотите на денот се фантастични со гиганти како Реал, Баерн, ПСЖ и прават квота од 82

Квотите на денот кои за денеска ги нуди Sport Life, носат вкупен коефициент од 82,55, и во нив се фаворитите од топ 5 европските лиги.

Предлог во кој се екипи како Реал Мадрид, Баерн Минхен, Наполи, Манчестер сити и ПСЖ се доволна препорака да посетите некое од бројните уплатни места на најдобрата обложувалница во Македонија, и да чекате добивка.

Првиот предлог е дуелот меѓу Реал Мадрид и Еспањол во кој Кралевите се големи фаворити и во кој треба да ја прекинат серијата од три меча без победа. Тука предлогот е да се одигра на голови на Реал Мадрид, односно Кралевите да дадат меѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме за квота од 2,25.

Баерн Минхен е апсолутен фаворит во баварската пресметка со Аугсбург и одличната атмосфера во соблекувалната по елиминацијата на ПСЖ во ЛШ, треба да донесе нова победа. Тука предлогот на Sport Life е да се одигра „кец во кец“ и да има најмалку два гола во првото полувреме, а квотата за оваа игра е 2,60.

Во Италија, дербито се игра на „Диего Марадона“ стадионот меѓу лидерот на табелата Наполи и Аталанта. Тука предлогот е да се одигра на голови, односно двете екипи да постигнат гол и да има по најмалку еден погодок и во првото и во второто полувреме.

Манчестер сити е фаворит на гостувањето во Лондон кај Кристал Палас, а квота од 2,40 се добива ако одиграте дека Граѓаните ќе постигнат меѓу еден и три гола и во првото и во второто полувреме.

Убава квота од 2.45 има за дуелот Брест – ПСЖ. Тука се очекува лесна победа на Светците и за играта „два во два“ и да има најмалку два гола, квотата е 2.45.Искориститете ја квотата доколку верувате дека ќе биде ефикасно, со голови на двете страни и во двете полувремиња.

 

- Оглас -

Најнови вести