Квотите на денот се тука, петката носи вкупна квота од 34

Лигата на шампионите е во фокусот од фудбалската понуда за обложување, затоа и петте Квоти на денот се од ова натпреварување и носат вкупен коефициент од 34.1, па ако се добитни, може да донесат убава добивка.

П’лзењ е домаќин на Интер, а тука гостите се фаворити и се очекуваат погодоци. За играта дека во прво полувреме ќе падне барем еден гол, а на целата средба три или повеќе, коефициентот во Sport Life е 1.85.

Ќе биде интересно и во Лисабон, каде што Тотенхем му гостува на Спортинг во дуел на две непредвидливи екипи. Ако верувате дека ова ќе биде меч со по 1-3 гола во двете полувремиња, добивате квота од 2.05.

За победа или реми на Порто дома против Бриж во ефикасен дуел со три или повеќе голови, квотата на денот е точно 2.00.

Потоа следува играта со најголема квота од петте предлози, а тоа е дека Ливерпул во двете полувремиња ќе дава од еден до три гола против Ајакс и носи коефициент од 2.25.

За крај, се предлага квота од 2.00 за играта дека Баерн ќе даде барем два гола против Барселона, но дека и гостите ќе ја тресат мрежата на Баварците.

- Оглас -

Најнови вести