Квотите на денот во Sport Life најавуваат дожд од голови низ Европа (Фото)

Петте Квоти на денот кои за денеска ги нуди обложувалницата Sport Life прават вкупен коефициент од 68.47 и вреди да се уплатат на тикет.

Првиот предлог е да одиграте дека на дуелот од Конференциската лига помеѓу Истанбул Башакшехир и Гент во двете полувремиња ќе има од еден до три гола. Оваа игра во Sport Life носи квота од 2.25.

Потоа следуваат два предлога со квоти од 2.55, а се посветени на дуели од англиската Премиер лига.

Кец на Брајтон против Кристал палас барем со по еден гол во двете полувремиња е едниот предлог. Другиот е за Саутхемптон – Брентфорд, а за добивка треба двата тима да дадат гол и да има погодоци во двете полувремиња.

Неизбежни се и средбите од Лигата на шампионите. За Наполи – Ајнтрахт добивате квота од 2.40 дека домашните и во прво и во второ полувреме ќе постигнат од еден до три гола.

За Реал Мадрид – Ливерпул, квотата на денот е 1.95 дека барем во едно од двете полувремиња и двата тима ќе дадат гол.

- Оглас -

Најнови вести