Квотите на денот во Sport Life ви нудат можност уплатата да ја помножите со 9,47

Турската лига е најпривлечна за типување кога поради католичкиот Божиќ, понудата е нетипично мала како за викенд. Затоа и две од трите предложени квоти на денот за денеска во Sport Life, се од мечеви од турската суперлига.

Галатасарај е домаќин на Анталијаспор, а предложената комбинација е домашните да постигна барем два гола на натпреварот, со тоа што најмалку еден гол мора да постигнат и во првото полувреме. Ако верувате во вакво сценарио кое уште по првото полувреме може да ви донесе добивка ако истанбулскиот тим рано даде два гола, треба да уплатите и да чекате добитна квота од 2.20.

Трабзонспор го пречекува Истанбул Башакшехир, а за овој меч има одлична квота од 2.05 за интересната комбинација 1Х&1+ прво, или со зборови кажано, дека домашните нема да загубат во меч на кој во првото полувреме ќе има гол.

Третиот меч е од египетската лига, и тоа помеѓу Замалек и Газл Ел Мехала. Тука за домаќините да дадат барем еден гол во првото полувреме, односно да имаат три гола на цел меч, квотата е 2.10.

Ако ги одиграте овие три меча заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 9.47.

- Оглас -

Најнови вести