Квотите на денот збогатени со евролигашки зачин (Фото)

Денешните предложени Квоти на денот на Sport Life носат вкупен коефициент од 58, а најголемата од петте квоти е за кошаркарски меч од Евролигата.

Првиот предлог со квота 2.20 е за средбата Евертон – Њукасл, а играта е да има гол во прво полувреме и три погодоци или повеќе на крајот на мечот.

За дуелот на Брест и Стразбур се нуди квота 2.45 дека двата тима ќе дадат гол и дека домашниот тим нема да загуби.

Комбинацијата Андерлехт да победи против Стандард Лиеж во меч со најмалку еден гол во прво полувреме носи квота 2.10.

Најголема од петте Квоти на денот во Sport Life е онаа од 2.70 за кошаркарскиот меч Партизан – Милано, а за да биде добитна, треба белградските Црно-бели да ги добијат двете полувремиња.

За лондонската пресметка Тотенхем – Вест хем имаше квота 1.90 за играта дека во двете полувремиња ќе паднат од еден до три гола.

- Оглас -

Најнови вести