Квотите најавуваат три клуба како најсериозни кандидати за освојување на Лига Европа (Фото)

Во пресрет на првите осминафинални средби од Лига Европа, квотите за првак кои ги има во Sport Life, најавуваат дека главни фаворити за освојување на трофејот во ова клупско натпреварување се премиерлигашите Манчестер јунајтед и Арсенал, а потоа следува Јувентус.

Ова се трите клуба за кои квотата е едноцифрена. Најголеми аутсајдери со троцифрени квоти се Ференцварош и Ројал унион Сен Жилоа.

- Оглас -

Најнови вести