Квотите велат дека Бенфика – Интер е најнеизвесно четвртфинале во ЛШ (Фото)

Обложувалницата Sport Life веќе ги извади квотите за играта „Кој оди понатаму“ за четвртфиналните двобои од фудбалската Лига на шампиони.

Наполи е голем фаворит против Милан, на Реал Мадрид му се даваат поголеми шанси отколку на Челзи, слично е и со Манчестер сити во дуелот со Баерн Минхен, а најтесно е за Бенфика – Интер, каде што квотите се блиски.

Ако нема изненадувања, полуфиналните двојки ќе бидат Наполи – Интер и Манчестер сити – Реал Мадрид, но тоа е само на хартија, останува во април на терен да се одлучи кои четири тима ќе одат во полуфинале.

- Оглас -

Најнови вести