Леброн бараше да се исфрлат фанови од салата, нивната реакција е неверојатна (ВИДЕО)

Лос Анџелес лејкерс победи на гостувањето кај Индијана пејсерс со 124:116, но еден од најинтересните моменти се случи во надополнувањето.

Во еден момент, Леброн Џејмс се упати кон еден од судиите и бараше отстранување на двајца фанови.

Додека се упатуваа кон излезот, девојката беше фатена во кадар како гестикулира со рацете дека тој е плачко.

Токму популарниот Крал беше најдобриот поединец на натпреварот со 39 уфрлени поени, пет скока и шест асистенции.

НБА

Кливленд – Феникс 115:120

Индијана – ЛА лејкерс 116:124

Орландо- Шарлот 99:106

Бостон – Бруклин 104:123

Хјустон – Чикаго 118:123

Мемфис – Торонто 113:126

Милвоки – Детроит 114:93

Њу Орлеанс – Вашингтон 127:102

Оклахома – Јута 104:110

Сан Антонио – Атланта 106:124

Голден Стејт – Филаделфија 116:96

Сакраменто – Портланд 125:121

- Оглас -

Најнови вести