Леброн Џејмс си направи топ олстар-петорка со балканските ѕвезди Дончиќ, Јокиќ и Адетокумбо (Фото)

Кралот на кошарката, како што го нарекуваат, си ги одбра трите балкански ѕвезди во НБА, плус Стефен Кари во стартната постава за олстар-мечот во Атланта.

Слични вести...