Легендата на Атлетико и шпанскиот фудбал започна тренерска кариера

Фернандо Торес во септември минатата година се врати во Атлетико Мадрид по завршувањето на играчката кариера, каде што почна да го изучува тренерскиот занает.

По добиената тренерска лиценца, Торес кратко време се задржа во стручниот штаб во кадетите на Јорганџиите, а сега оди ранг погоре.

Легендата на Атлетико и шпанскиот фудбал сега е прекомандуван во тренер на Б тимот на Атлетико, каде што ќе продолжи со учењето на занаетот и се очекува во иднина да добие позначителна улога

Фановите на Атлетико будно го следат развојот на Торес во стратег, па уште сега го најавуваат како иден предводник на првиот тим, кој моментално со многу успех го води Диего Симеоне.

- Оглас -

Најнови вести