Легендата на Реал Мадрид во врска со 15 години помлада хрватска убавица (ФОТО)

Фернандо Јеро е една од најголемите легенди на Реал Мадрид и дресот на овој клуб го носеше 14 години при што има забележано 439 настапи.

Тој, во моментов е во тренерските води, а шпанските медиуми открија дека Јеро е во врска со 15 години помладата Фани Стипковиќ.

Јеро во моментов има 53 години и има син кој е стар 15 години и се вика Алваро Руиз. Наводно, Стипковиќ која е од Хрватска и се занимава со спортско новинарство, новогодишната ноќ ја минала токму со Јеро, а видени се заедно и на Дејвис куп средбата меѓу Хрватска и Русија.

- Оглас -

Најнови вести