Легендата на тимот „полуде“ на трибините по новиот неуспех (ВИДЕО)

Тимот на Јувентус забележа нов пораз, овојпат од Сасуоло од 2:1 и со тоа го продолжи катастрофалниот старт во Серија А.

Легендата на тимот, пак, Павел Недвед, кој е технички директор, едноставно „полуде“ по новиот пораз на Старата дама, а и како не би по новата катастрофална партија од играчите.

Недвед да ги облече копачките и ќе одигра подобро од сите останати играчи на теренот.

Јуве има 15 бода од 10 одиграни натпревари и во моментов се наоѓаат на делба на седмото место во најсилната италијанска лига.

 

- Оглас -

Најнови вести