Лејкерс вечер треба да победат и да му честитаат пензионирање на Рондо (Фото)

Веста на денот во НБА е дека плејмејкерот Реџон Рондо и официјално стави крај на играчката кариера (последниот меч го одигра во 2022 година), а еден од клубовите со кои освои титула, Лос Анџелес лејкерс, вечер гостува кај Торонто и би требало да победи со оглед на тоа какви се квотите за конечен тип.

Рондо е еден само од двајцата во историјата на НБА кои освоиле шампионски прстен со двата најтрофејни клубови во лигата, ЛА лејкерс и Бостон селтикс. Вечерва играат и други клубови чиј член беше Рондо, како Клиперс и Кливленд, а и тие би требало да победат.

Во Sport Life имате опција и да се обложите на голем број кошаркари за број на поени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести