Лестер е луда екипа, на 16 гостувања по ред и дава и прима гол, против Сити од 0-4, дојде до 3-4

Иако беше разбиен за 25 минути и до средината на првото полувреме губеше со 0-4 од Манчестер сити, Лестер не се предаде и храбро се бори на „Етихад“. Лисиците беа на прагот да доживеат дебакл, но во второто полувреме тргнаа во напад и дадоа дури три гола.

Сепак, подзаборавија на одбраната, па примија и петти гол, и најверојатно нема се случи еден од најголемите пресврти во историјата на Премиерлигата.

- Оглас -

Најнови вести