Лестер и Рома се непредвидливи за голови, но специјалниот сингл нуди две сигурици

Лестер и Рома од 21 часот ќе ги одмерат силите во првиот меч од на Конференциската лига на Европа.

Двете екипи од топ 5 лигите на Европа ќе се обидат да дојдат до трофејот во ова натпреварување, а тој што ќе стигне до финалето, ќе ја има фаворитската улога, со оглед на тоа дека во второто полуфинале се среќаваат Феенорд и Олимпик Марсеј.

Тежок ќе биде овој меч за да се предвиди дали ќе има или ќе нема голови, но Специјалниот сингл на Sport Life нуди една сигурица.

Тоа е дека ќе има најмалку пет жолти картони на оваа средба, а коефициентот за да се случи такво нешто изнесува 2.05. Уште посигурно делува квотата од 1.65 дека домаќинот ќе добие најмалку два жолти картони.

Сето ова го велиме бидеќи на последните три натпревари на овие две екипи во националните шампионати редовно имало барем пет жолти картони, па затоа и вечерва очекуваме голема битка на теренот.

- Оглас -

Најнови вести