Mалери го биеја Левандовски – Погоди статива, Гризбек му избриша чист гол, па рекордот на Герд Милер преживеа (Видео)

Прекината е серијата од 19 меча по ред на кои Полјакот беше стрелец, а најдобриот голгетер во Европа не успеа и да урне рекорд на големата легенда на Баерн од 16 меча по ред со барем еден гол во Бундеслигата

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *