Левандовски и Осимен дадоа по еден гол на првиот меч, и за вечерва се фаворити за прв стрелец (Фото)

Роберт Левандовски со гол со нога во 60-тата минута го отвори резултатот на првиот дуел на Наполи и Барселона, а тоа може да ви помогне при изборот на некои од игрите во Специјалниот сингл на Sport Life за вечерашниот реванш од осминафиналето во Лигата на шампионите кој се игра во Барселона.

Полјакот и за вечерва е прв фаворит дека ќе го отвори резултатот, а добри шанси за прв стрелец им се даваат и на Виктор Осимен од Наполи, кој израмни на 1-1 на првиот меч, и уште на неколкумина играчи претежно од каталонскиот клуб. Може да се обложите и дека првиот гол ќе биде автогол или дека ќе има играч кој ќе даде два или повеќе голови.

Тука се и бројните статистички игри, како број на корнери, офсајди, фаули, кој тим ќе има почетен удар, кој прв ќе изведе корнер или прв ќе добие жолт картон, кој ќе направи прва замена, итн.

Може да се обложите во Sport Life и на време на првиот гол, колку шутеви ќе има во рамки на гол, комбинација од стрелец и победник, пенали, црвени картони, начин на прв гол и уште многу други опции за типување за повозбудливо следење на мечот.

- Оглас -

Најнови вести