Левандовски има топ-честитка во година на прекрасни јубилеи на Баерн (Фото)

Германскиот гигант во мај наполни 120 години што ги прослави со јубилејна 30. шампионска титула и 20. куп круна, а од вечерва има и нов рекордер во своите редови

Слични вести...