Левандовски веќе спрема терен за во иднина, се знае каде ќе игра после Барселона

Полскиот голгетер Роберт Левандовски (34) има намера по Барселона, да игра во американската МЛС-лига и најверојатно таму и да ја заврши играчката кариера.

Дека е така, обелодени портпаролката на Фудбалската федерација на Полска, Моника Бондарович.

„Верувам дека Левандовски ќе ја избере Америка. Затоа и му организирав и водев интервјуа со него во американски медиуми. Името се гради однапред, пред да почнете да играте во таа земја, а не откако веќе сте таму“, рече Бондарович.

Леви има договор со Каталонците до летото 2026 година.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести