Левандовски заборави да дава голови, вакво нешто не му се случило 13 години

Барселона вечерва доживеа шок во четвртото коло во Лигата на шампионите, загуби со 1:0 од Шахтар, а главниот напаѓач Роберт Левандовски повторно одигра очајно.

Левандовски иако го одигра целиот натпревар на „Фолкспаркстадион“ во Хамбург, не упати ниту еден шут кон голот на Ризник, со што ја продолжи негативната серија.

Имено, полскиот репрезентативец веќе шест натпревари по ред нема постигнато гол за Барселона. Вакво нешто му се нема случено дури 13 години, кога го носеше дресот на Борусија Дортмунд. Тогаш популарниот Лева од декември 2010 до февруари 2011 година на 10 натпревари по ред за Милионерите не успеа да даде гол.

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести