Ливерпул не упати прецизен удар, за прв пат по 12 години во ЛШ

Наполи дури во последната минута го скрши отпорот на Ливерпул и победи со 1-0. Лоренцо Инсиње е херојот на „наполитанците“, откако успеа да ја затресе мрежата на Ливерпул во 90-тата минута и да донесе голема радост за домашните фанови.

За тоа колку Ливерпул беше очаен, покажува и податокот дека гостите не упатија ниту еден прецизен удар што ќе оди во рамките на голот на Наполи. На англискиот тим вакво нешто во Лигата на шампионите му се немаше случено од ноември 2006 година, во поразот од Бенфика со 0-1.

Тренерот на гостите, Јирген Клоп, беше многу лут, а имаше и зошто. Неговиот тим важи за еден од најофанзивните во Европа, а против Наполи, неговите напаѓачи не го ни „видоа голот“ на домаќините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести