Ливерпул „решета“ од сите страни (ВИДЕО)

Мохамед Салах со одличен соло продор му донесе водство на Ливерпул против Атлетико Мадрид, додека, пак, само неколку моменти подоцна, Наби Кејта испрати „торпедо“ за 2:0.

Египќанецот одлично нападна по десната страна и измеша неколку домашни играчи, по што Милнер само ја помрдна топката и го промени правецот.

Во 13-тата минута, Наби Кејта искористи еден „отпадок“ и со убав удар од далечина ја зголеми предноста на својот тим.

https://www.youtube.com/watch?v=Fb9NdK5VfzY

- Оглас -

Најнови вести