„Лото“ победа на Реал Мадрид, среќно до плус 7 (Видео)

Реал Мадрид го победи Атлетик Билбао со 1-0 во заостанат меч од шпанската лига и се одлепи на седум бода разлика во однос на Реал Сосиедад и Атлетико Мадрид, со тоа што Атлетико има еден натпревар помалку.

Кралскиот клуб не одигра како што посакуваа неговите навивачи, но благодарение на снаодливиот Бензема и одличниот Куртоа на голот, освоија важни три бода во трката за титулата.

- Оглас -

Најнови вести